Volám sa Valentína Sedileková, meno mi však niektorí nechcú uveriť. Stalo sa už, že sa ma pýtali na skutočné meno, mysliac si, že píšem pod pseudonymom.

Mám 16 rokov a chodím do druhého ročníka na Gymnáziu J. G. Tajovského v Banskej Bystrici. Pravdou je, že som odjakživa vyzerala mladšia než som - mnohí mi hádajú aj o tri roky menej. Možno za to môže moja výška, meriam iba 161 cm.

Mám veľmi veľa záľub, preto ich len vypíšem: rada športujem, píšem, čítam, hrám na gitare, študujem históriu, venujem sa dobrovoľníctvu, sledujem súčasné svetová dianie, kochám sa krásou prírody, obdivujem zvieratá a celkom rada varím.

Veľakrát sa stáva, že bojujem na viacerých frontoch, inými slovami, naberiem si toho na seba priveľa. Tým, že mám množstvo záľub, mám aj kopec aktivít a snažím sa to všetko stíhať a zároveň to robiť čo najlepšie ako viem. Byť 100% sa pri toľkých aktivitách nedá a moja snaha sa mi už aj vypomstila.

Som perfekcionistka a predovšetkým voči sebe veľmi kritická. Rozhodnúť sa mi obyčajne dlhšie trvá. Disponujem nízkym sebavedomím, často možno až zbytočne stresujem. Dokážem však odpustiť, vážim si svojich priateľov a ak môžem, rada pomôžem. Snažím sa byť ku všetkým láskavá a milá a to, že sa nezavďačím každému, som sa stále nenaučila.

Počúvam metalcore, rock a podobné hudobné žánre. Keď sa to ľudia o mne dozvedia, iba sa čudujú.

Mám skvelú rodinu a priateľov, ktorých si nesmierne vážim. Vďaka nim je môj život krajší, napĺňa ho radosť, smiech, nájdem v nich oporu.

V budúcnoti by som sa chcela venovať žurnalistike, ktorú chcem študovať aj na vysokej škole. Zaujímam sa o politiku, životné prostredie, spoločneské otázky, históriu.

Okrem kníh píšem aj blog na Denníku N. Dávam tak najavo svoje názory a myšlienky. Som rada, že žijem v dobe, v ktorej môžem verejne vysloviť čo chcem.

Mám veľa snov, ktorým verím a snažím si za nimi ísť. Rada by som aspoň svojou troškou spravila svet lepším a inšpirovala ľudí k dobrým skutkom.

Teším sa na besedy a akcie, ktoré mám možnosť robiť. Je jedno, či na nich účinkujem alebo mám na starosť ich organizáciu - práca s ľuďmi ma teší a ja si to užívam.

Vážim si všetko, čo v živote mám a som za to vďačná. Snažím sa pomáhať tým, ktoré to šťastie nemajú.

Verím, že vždy sa dá zlepšiť a pracujem na sebe. Rada by som zo seba spravila čo najlepšieho človeka.

Akýkoľvek pozdrav od čitateľov ma nesmierne poteší, ktokoľvek, kto pošle list alebo e-mail mi vyčaruje na tvári úsmev.