Turné po školách 2015 - Zážitky z besedy na ZŠ Moysesovej

11.12.2015 19:22

Túto, v poradí už tretiu besedu, som si užila rovnako ako ostané... Decká boli živé, šikovné, zlaté, mnohé až prekvapivo sčítané a zapájali sa, za čo im patrí moja veľká vďaka... Na začiatku mi pár detí povedalo svoje sny, ktoré sa im snívali - ostatní si nepamätali - a potom som si vypočula ich túžby a sny, ktoré chcú dosiahnuť a aj to, či veria, že sa im splnia alebo nie. Dozvedela som sa či radi čítajú a aj prečo - preto, že im to nakázala pani učiteľka alebo preto, že to majú radi... Bavili sme sa aj o knižke "Pokrvných", ktorú som im predstavila a prečítala krátky úryvok. Snažila som sa, aby deti zapojili svoju fantáziu, aby dotvorili príbeh a ukážku, ktorú som im čítala; aby si predstavili, že sú autormi a porozprávali, ako by vyzerala ich postava... 

Do mysle sa mi opäť zapísalo pár krásnych situácií - pri otázke, na aké zviera, keby žili v Dedine Pokrvných, by sa chceli premeniť, jedno dievčatko odvetilo: "Myš." na čo jej chlapec povedal: "Joj, a moja mama by ťa nenávidela!" 

Som nesmierne vďačná za takéto príhody a hlavne za to, že môžem tieto besedy robiť, chodiť po školách, spoznávať také skvelé decká, milé učiteľky a motivovať, rozdávať radosť a inšpiráciu... Ďalšia veľká vďaka patrí Dáške Mellovej, ktorá sa besedy zúčastila spolu so mnou a pomáhala mi už len svojou prítomnosťou :)

Ku koncu besedy, keď som oznámila, že nám čas nejako rýchlo ubehol, jedno dievčatko ma znovu potešilo svojimi slovami: "Nevadí, dajme ešte jednu otázku!" Ja dúfam a verím, že sa besedy deťom páčia a že im aj veľa dávajú... A to je pre mňa obrovským potešením a radosťou! 

Obrázky nájdete vo fotogalérii... :)